مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از سال 1392 با تشکیل هیئت امنا، هیئت مدیره، تدوین اساسنامه و تعیین اولویت های درمانی دانشگاه در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، همراه با برگزاری جلسات مرتب دوره ای در طبقه دهم برج پژوهشی دانشگاه فعالیت دارد.
 
 


 

 

 

 

Feature Slides

چالش نوآوری توسعه روش‌های هدفمندسازی سلول‌ها1396-2-20

یکی از چالش های پیش روی سلول درمانی، هدف مندسازی رسانش سلول ها به بافت های آسیب دیده است. هدف مندسازی سلول ها دربردارنده مجموعه ای از تلاش هایی است که دو هدف مشخص را دنبال می کنند؛ نخست آن که سلول‌های مورد استفاده در سلول درمانی به بافت هدف مورد نظر برسند و در محل آسیب دیده استقرار یابند و دوم این که پس از استقرار در محل مقتضی، اثربخشی درمانی خود را اعمال نمایند. در این بین، سلول رسانی هدف مند به کلیه، پانکراس و کبد بیش از سایر ارگان ها اهمیت دارد. با توجه به توسعه روزافزون کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری های صعب العلاج، پیش‌بینی می شود در سال های آتی هدفمندسازی رسانش این سلول ها سهم قابل توجهی از بازار این حوزه را به خود اختصاص دهد.

بر همین اساس ما در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی به دنبال توسعه و تجاری‌سازی «توسعه روش‌های هدفمندسازی سلول‌ها جهت قرارگرفتن در محل مناسب و مورد نظر» هستیم. شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، و سایر پژوهشگران و فناوران علاقمند می‌توانند در قالب انفرادی یا گروهی در این چالش شرکت کنند. اگر ایده مناسبی در سر دارید، همین حالا دست به کار شوید.

                            .برای اطلاع از اخرین اخبار به کانال تلگرام این چالش بپیوندید