مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از سال 1392 با تشکیل هیئت امنا، هیئت مدیره، تدوین اساسنامه و تعیین اولویت های درمانی دانشگاه در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، همراه با برگزاری جلسات مرتب دوره ای در طبقه دهم برج پژوهشی دانشگاه فعالیت دارد.
 
 


 

 

 

 

Feature Slides

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در شیراز: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ایده های نو در کشور پیشرو است1396-2-11

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سفر به استان فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یک استثنا در کشور عنوان کرد که پایه آن از ابتدا، مردمی و با وقف شکل گرفته و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ایده های نو در کشور، پیشرو است.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "سورنا ستاری" که از ابتدای صبح امروز به شیراز سفر کرده است، در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مراکز پژوهشی این دانشگاه در برج پژوهشی محمد رسول الله(ص) و درجمع پژوهشگران دانشگاه، از تلاش های انجام گرفته برای پیش بینی شیوه های جدیدی در اقتصاد گفت و افزود: در علوم پزشکی و در حوزه های بالینی، پیشرفت های خوبی داشته ایم، اما در پژوهش، کار زیادی نشده بود که در چند سال گذشته، با افتتاح برج پژوهشی، عرصه های پژوهش در دانش هم تقویت شد.

او با اشاره به تاثیر همکاری بخش خصوصی در ارتقای کیفی امور پژوهشی، افزود: با ایجاد شرکت ها، رقابت در میان آن ها تقویت می شود.

دکتر ستاری تاکید کرد: تا زمانی که اقتصاد دانش بنیان نشود، پیشرفت نداریم و تا دانشگاه مبدا اقتصاد نشود، برنده نیستیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه در سال گذشته، رتبه ششم مقالات علمی در دنیا را کشور ایران به خود اختصاص داده است، از تلاش برای دستیابی به رتبه های بالاتر در این زمینه گفت و ادامه داد: بیش از 60 شرکت دانش بنیان، در حوزه سلول های بنیادی در کشور ایجاد شده و حوزه های جدیدی مانند مهندسی ژنتیک هم در حال تقویت است.

او با تاکید بر اهمیت تربیت نیروی انسانی در کنار رشد علمی، گفت: باید ارتباط میان دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های مهندسی تقویت شود و با برداستن دیوارها، بتوانیم در کنار هم به پیشبرد علمی در جامعه کمک کنیم.

دکتر ستاری، حوزه علوم انسانی را نیز از جمله مواردی دانست که در سال های اخیر روری آن کار شده و افزود: برج پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، باید زایشگاه شرکت های دانش بنیان باشد که می توانند درآمد آینده دانشگاه را تامین کنند.

تلاش برای کاربردی کردن پژوهش ها واینکه در اختیار مردم قرار بگیرد، دیگر توصیه معاون علمی و فناوری رییس جمهور در جمع پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیرار بود.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی نیز که در این بازدید، معاون علمی و فناوری رییس جمهور را همراهی می کرد، از گسترش دانش سلول های بنیادی، در یک دهه گذشته گفت.

دکتر "امیرعلی حمیدیه" افزود: در این زمینه سرعت به شکلی غیرقابل باورنکردنی بالا رفته و در سال های گذشته رتبه رو به افزایش بوده است.

سرعت رشد استفاده از درمان بیماری های صعب العلاج، دیگر موردی بود که دکتر حمیدیه،د ر زمینه رشد دانش های جدید در کشور، یادآور شد.