مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از سال 1392 با تشکیل هیئت امنا، هیئت مدیره، تدوین اساسنامه و تعیین اولویت های درمانی دانشگاه در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، همراه با برگزاری جلسات مرتب دوره ای در طبقه دهم برج پژوهشی دانشگاه فعالیت دارد.
 
 


 

 

 

 

Feature Slides

در حاشیه برگزاری دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنيادي و پزشکي بازساختي؛ کارگاه‌های علمی تخصصی در حوزه سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود1396-2-20

یکی از بخش‌های مفید و آموزشی "دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنيادي و پزشکي بازساختي"،                                  

کارگاه‌های علمی تخصصی است که مطابق با اولویت‌های آموزشی و بر اساس نیازهای پژوهشگران و دانشجویان برنامه‌ریزی‌شده‌اند.  

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احسان عارفیان مدیر برگزاری کارگاه‌های علمی تخصصی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنيادي و پزشکي بازساختي با اشاره به اینکه کارگاه‌های علمی-تخصصی مطابق اولویت‌های آموزشی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و بر اساس نیازهای پژوهشگران و دانشجویان برنامه‌ریزی‌شده‌اند گفت: در انتخاب عناوین این کارگاه‌ها سعی شده است بر ارتقای دانش و مهارت‌های ضروری علاقه‌مندان به حوزه علوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی توجه شود. همچنین تلاش شده است شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها با مفاهیم کاربردی و مرز دانش آشنا شوند.

وی در ادامه افزود: این کارگاه‌ها به‌منظور توانمندسازی ذی نفعان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می‌شود.

عارفیان افزود: در مجموع 17 کارگاه آموزشی شامل "استخراج و مشخصه یابی سلول‌های بنیادی، ایمیون سل تراپی، ویرایش ژنوم با رویکرد بیوانفورماتیک و مولکولی، مهندسی ژنتیک پیشرفته، نحوه تدوین و نگارش دستور عمل‌ها برای محصولات سلولی، مایکروفلوئیدیک و... در حاشیه برپایی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنيادي و پزشکي بازساختي برگزار خواهد شد و این کارگاه‌های آموزشی در کلیه مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

مدیر برگزاری کارگاه‌های آموزشی عنوان کرد: قيمت کارگاه‌های در نظر گرفته‌شده با ٥٠ درصد تخفيف در قسمت ثبت‌نام کارگاه‌ها ارائه خواهد شد و پنجاه‌درصد ديگر مبلغ مندرج توسط ستاد سلول‌های بنيادی جهت حمايت از اين موضوع پرداخت‌شده است.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنيادي و پزشکي بازساختي، در تاریخ 22 تا 24 تیرماه سال جاری در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران( سالن اجلاس سران) برگزار می‌شود و در حاشیه این رویداد کارگاه‌های علمی تخصصی در حوزه سلول‌های بنیادی به‌منظور آشنا سازی با مفاهیم کاربردی و مرز دانش در تاریخ 17 تا 21 تیرماه در تهران برگزار خواهد شد.

پیوندها: